001

 

وقتی نیچه گریست (رُمان)

اروین د . یالوم

When Nietzsche Wept

Irvin D. Yalom

 

وقتی نیچه گریست آمیزه ای است از واقعیت و خیال ، جلوه ای از عشق ، تقدیر و اراده در وین خردگرای سده ی نوزدهم و در آستانه ی زایش دانش روانکاوی . فریدریش نیچه بزرگترین فیلسوف اروپا ... یوزف برویر از پایه گذاران روانکاوی ... دانشجوی پزشکی جوانی به نام زیگموند فروید ، همه اجزایی هستند که در ساختار رُمان در هم تنیده می شوند تا حماسه ی فراموش نشدنی رابطه ی میان بیماری خارق العاده و درمانگری استثنایی را بیافرینند .

در ابتدای رُمان ، لوسالومه ، این زن ِ دست نیافتنی از برویر می خواهد تا با استفاده از روش آزمایشی « درمان با سخن گفتن » ، به یاری نیچه نا امید و در خطر خودکشی بشتابد . در این رُمان ِ جذاب ، دو مرد برجسته و اسرار آمیز تاریخ ، تا ژرفای وسواس های خویش پیش می روند و در این راه ، به نیروی رهایی بخش دوستی دست می یابند .

 

دکتر اروین یالوم ، استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد ، گروه درمانگر و روان درمانگر اگزیستانسیال ، در خلال این رمان آموزشی ، به توصیف درمان های رایج برای وسواس فکری که هر دو شخصیت داستان به نوعی گرفتار آنند ، می پردازد ؛ ولی در نهایت این روش درمانی اگزیستانسیال و رابطه ی پزشک ــ بیمار است که کتاب بیش از هر چیزی در پی معرفی آن است .

 

 

 

مشخصات کتاب :

نام کتاب : وقتی نیچه گریست

نویسنده : اورین د. یالوم

مترجم : دکتر سپیده حبیب

موضوع : رُمان

چاپ ششم 1388

ناشر : انتشارات کاروان

قیمت : 5500 تومان

 

 

پ . ن :

ــ امیدوارم وبلاگ خوبی بشه !


 

/ 0 نظر / 33 بازدید