بهترین کتابهایی که خوندم !

معرفی کتاب

006

 

ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد (رُمان)

پائولو کوئیلو

Veronika decide Morrer

Paulo Coelho

 

ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد ولی در این تصمیم افکاری به سراغش می آیند و در ادامه ماجراهایی اتفاق می افتد که داستان را به پیش می برند !

این کتاب در ایران توسط تعدادی ناشر با ترجمه های مختلف روانه ی بازار شده است . زبان اصلی کتاب اسپانیایی است ولی بعضی از ترجمه های آن برگردان از ترجمه انگلیسی کتاب است ، از جمله همین نسخه ای که معرفی می شود .

در ادامه ی مطلب قسمتی از کتاب را بخوانید ...

 


مشخصات کتاب :

نام : ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد

نویسنده : پائولو کوئیلو

مترجم : شیرین لارودی (افراشی)

موضوع : رُمان

چاپ پنجم 1387

ناشر : نشر آسیم

قیمت : 3200 تومان


 


 

« بعضی امور با فهم عمومی سنجیده می شود . مثلن قرار دادن دکمه در جلو پیراهن مسئله ای منطقی است ، چون بستن دکمه هایی که در پهلو قرار گرفته باشد مشکل است و اگر در پشت باشد غیرممکن است .

سایر امور وقتی تثبیت می شوند که مردم بیشتری آنها را آنگونه بپذیرند . من دو نمونه به تو می دهم . آیا هیچ وقت فکر کرده ای که کلیدهای ماشین تحریر چرا بدان ترتیب قرار گرفته اند ؟ »

« نه ، فکر نکرده ام ! »

« ما آنرا صفحه کلید QWERTY می نامیم ، چون این ترتیب ِ حروف در سطر ِ اول استقرار ِ کلیدهاست . من یکبار به این فکر افتادم که چرا اینطور است جواب آن را یافتم : اولین ماشین تحریر در سال 1873 شولز اختراع کرد تا خوشنویسی را توسعه دهد ، ولی مشکلی پیش آمد : اگر فردی سریع ماشین می کرد کلیدها به هم برخورد می کرد و دستگاه از کار می افتاد . بعد شولز روش کلید QWERTY  را طراحی کرد ؛ صفحه کلیدی که ماشین نویس ها را وادار می کرد آهسته تر کار کنند . »

« باور نمی کنم »

« ولی حقیقت دارد . از قرار معلوم رمینگتون ــ که هم چرخ خیاطی و هم تفنگ تولید می کرد ــ صفحه کلید Q W E R T Y را برای اولین بار در ماشین تحریرهایش به کار گرفت . یعنی مردم بیشتری مجبور شدند آن الگوی خاص را بیاموزند ، و شرکتهای بیشتری از آن صفحه کلیدها تولید کردند ، تا اینکه به صورت تنها شیوه ی ممکن درآمد . تکرار می کنم : صفحه کلید ماشین های تحریر و کامپیوتر ها طوری طراحی شده اند که مردم آهسته تر ماشین کنند ، نه سریع تر ، می فهمی ؟! »


   + محمد رضا محمدی مهر ; ٦:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٤/۳۱
comment نظرات ()